loading
 • Täpselt selline, nagu peab: õitsvasse crossoverite segmenti lisandub uus dünaamiline ja kompaktne mudel
 • Šikk ja mahukas: sportlik stiil, värsked proportsioonid ja rohkelt ruumi
 • Ülihea haarduvus: IntelliGrip tagab maksimaalse veojõu igasugusel pinnasel
 • Turvaline ja lõõgastav: ülimoodsad juhiabisüsteemid lihtsustavad juhtimist
 • Võimas ja säästlik: tõhusad mootorid tagavad erksa ja nauditava crossoveri-elamuse
 • Esmaklassiline hinna/kvaliteedi suhe: tipptehnoloogiad ja mugavus standardvarustuses
 • Perekonnapea: kolmas Opeli X-mudel pärast Mokka X-i ja Crossland X-i

Tõeline võistleja: sportlik ja seiklushimuline Opel Grandland XRüsselsheim/Darmstadt.  Kaasaegse ja dünaamilise kerekujuga, laheda maasturivälimusega ning kõrge istumisasendiga ja crossoverile omaselt suurepärase nähtavusega auto, mis pakub lisaks tipptehnoloogiat ning rohkelt ruumi ja mugavust kuni viiele reisijale - just selline on uus Opel Grandland X. Uustulnukas on õitsvas crossoverite segmendis tõsiseltvõetav tegija. Ainuüksi kompaktklassis on crossoverite turuosa tõusnud 7-lt protsendilt aastal 2010 tänaseks ligi 20-le protsendile. Ideaalse varustusega uus Grandland X tuleb müügile Opeli X-pere kolmanda liikmena. Uustulnukas ühineb juba ees ootavate mudelitega Opel Crossland X ja Opel Mokka X, mis on mõlemad temast umbes 20 cm lühemad. Samal ajal laiendab Grandland X Opeli rikkalikku tootevalikut ülipopulaarses kompaktautode segmendis, mis sisaldab mudeleid Astrast kuni Zafirani.

Ja kõike seda pakutakse äärmiselt soodsa hinna/kvaliteedi suhtega. Pärast esmaesitlust praegu toimuval IAA rahvusvahelisel autonäitusel Frankfurdis saabub Opel Grandland X peagi ka müügisalongidesse. Hinnad algavad 18 800 eurost. Juba baasmudeli standardvarustusse kuulub nii mõndagi: LED-päevatuled, LED-tagatuled, kaameraga varustatud sõidurajalt väljumise abisüsteem, liiklusmärgituvastus, intelligentne püsikiirusehoidja, nõlvastardiabi, R 4.0 raadio koos Bluetoothi vabakäesüsteemiga, kliimaseade koos kübeme- ja lõhnafiltriga, mitmesuguste reguleerimisvõimalustega mugavad istmed ja 40:60 osas allaklapitav tagaistme seljatugi. Alates Editioni varustustasemest kuulub standardvarustusse ka OnStar. Opeli uue kompaktse crossoveri lahe dünaamiline disain teeb temast tõelise pilgupüüdja – oma panuse sellesse annab ka lisavarustusena pakutav kahevärviline viimistlus.

Ohutu sõidunauding: IntelliGrip, ülimoodsad juhiabisüsteemid ja mootorid

Grandland X-i sõiduomadused on sama dünaamilised kui tema välimus ning neid omadusi saab nautida turvaliselt aastaringselt ja igasugusel pinnasel. Selle eest peab tänama ka lisavarustusse kuuluvat IntelliGripi elektroonilist veojõusüsteemi, mis tagab ülihea haarduvuse erinevates sõidusituatsioonides. Juht võib valida viie juhtimisrežiimi vahel. Seejärel kohandab süsteem pöördemomendi edastamist esiratastele, laseb ratastel vajadusel tühjalt ringi käia, samuti reguleerib automaatkäigukasti käiguvahetuspunkti ja gaasipedaali tundlikkust. Tulemuseks on parim veojõud ja stabiilsus olenemata sellest, kas Grandland X sõidab lumel, poris, liival või märjal pinnasel.

Tõeline võistleja: sportlik ja seiklushimuline Opel Grandland XGrandland X pakub ka esmaklassilist ülimoodsate abisüsteemide valikut, mis sõidud oluliselt lõõgastavamaks muudab: otsasõiduohu hoiatus koos automaatpidurduse ja jalakäija tuvastusega, juhi tähelepanu hajumise tuvastus, täiustatud parkimisabi ja 360-kraadine kaamera on sellest vaid osa. Ohutust suurendavad veelgi valikulised süsteemid nagu automaatne püsikiirusehoidja koos pidurdusfunktsiooniga, mis hoiab stabiilset sõidukiirust ja valitud kaugust eessõitvast sõidukist ning vajadusel pidurdab autot kuni peatumiseni või kiirendab. Uue Grandland X-i erakordsel tasemel turvalisust kinnitavad ka hiljaaegu saadud viis Euro NCAP-i tärni.

Opel on taas kord liidriks tuledetehnoloogia vallas, varustades oma Grandland X-i eredate LED-tehnoloogiaga adaptiivesituledega (AFL). Sellised funktsioonid nagu kurvituled, kaugtulede assistent ja tulede valgusvihu kõrguse automaatreguleerimine tagavad optimaalse valgustuse igasugustes olukordades.

Lisaks lisavarustusse kuuluvale elektroonilisele IntelliGripi veojõusüsteemile ja paljudele juhiabisüsteemidele annavad oma osa sõidunaudingusse ka Grandland X-i erksad mootorid. Esialgu on saadaval kaks äärmiselt madala CO2 heitega mootorit, mis on tõsiseks boonuseks nii maksude kui ökonoomsuse seisukohalt. Mõlemad mootorid on saadaval kaasaegse kuuekäigulise manuaalkäigukastiga või madala hõõrdumisega kuuekäigulise automaatkäigukastiga ning standardvarustusse kuuluva Start/Stop funktsiooniga.

 • 1,2-liitrise üleni alumiiniumist ja otsesissepritsega turbobensiinimootori võimsuseks on 96 kW/130 hj ja maksimaalseks pöördemomendiks 230 Nm 1750 p/min juures(NEDC-tsükli kütusekulu: linnas 6,4-6,0 l/100 km, maanteel 4,9-4,5 l/100 km, keskmine 5,5-5,1 l/100 km, CO2-heide 127-117 g/km).
 • 1,6-liitrise diiselmootori võimsuseks on 88 kW/120 hj ja maksimaalseks pöördemomendiks 300 Nm 1750 p/min juures (NEDC kütusekulu: linnas 5,1-4,7 l/100 km, maanteel 4,2-3,5 l/100 km, keskmine 4,6-4,0 l/100 km, CO2-heide 118-104 g/km).
 • Veelgi suuremat võimsust soovivate klientide rõõmuks kavatseb Opel Grandland X-i mootorivalikut tulevikus laiendada, lisades sinna muuhulgas ka tippklassi diiselmootori.
 • Lisaks hakkab valikut täiendama uus kaheksakäiguline automaatkäigukast.

Sportlik, elegantne, mugav: just selline peab üks moodne crossover välja nägema.

Lisaks headele sõiduomadustele annab heaolutunde tagamisse oma panuse elegantne stiil, ülikvaliteetne ja mugav sisemus ning põhjalik teabe- ja meelelahutussüsteem.

4477 mm pikkune, 1856 mm laiune (ilma küljepeegliteta) ja 1609 mm kõrgune sportlik uus Opel Grandland X on igas mõttes lahe ja jõuline crossover. Esiosas põhjaspoileri kohal olevat uhket esivõret kaunistab Opeli logo. Kahel pool margi logo asuvad kroomitud tiivad, mis suunduvad väljapoole topelttiiva kujuliste LED-esitulede poole, muutes esiosa optiliselt laiemaks ja andes Grandland X-le jõulise ja stabiilse ilme. Mootoriruumi kaant kaunistab Opelile omane vagu, mis väljendab Opeli disainifilosoofiat ’’Ehitusmeisterlikkus kohtub Saksa täpsusega’’.

Külgvaates saab imetleda selle crossoveri jõulisuse ja elegantsi ilusat kombinatsiooni. Musklis ja vormikad rattakoopad ning kaitsed kere allosas annavad Grandland X-le tõelise maasturivälimuse. Sellele kontrastina annavad puhtad jooned ja uste alumist osa kaunistav peen ’’tera’’ teada, et uus Grandland X kuulub justnimelt Opeli perre. Lisavarustusena pakutav kahevärviline viimistlus koos musta katusega muudab selle mudeli veelgi isikupärasemaks. Katus sulandub ülejäänud kerega sujuvalt kokku ning seda rõhutab uuenduslik C-piilar, mis loob ühtlasi ka dünaamilise ühenduse tagaosaga. Grandland X-i tagaosa näitab kuni viimse detailini, mida ehtne crossoveri disain tegelikult tähendab: hõbedane põhjakaitse koos integreeritud summutiotstega vasakul ja paremal ning selle kohal asuv kaitseliist ja õhukesed LED-tagatuled rõhutavad uustulnuka sportlikku musklilist karakterit ja annavad tagaosale laiema ilme.

Tõeline võistleja: sportlik ja seiklushimuline Opel Grandland XKõrge kvaliteet jätkub interjööris: näidikuteplokk ja puuteekraaniga keskkonsool on selge ehitusega ja juhi suhtes horisontaalselt paigutatud. Keskkonsoolil on kolm horisontaalset nuppude rida, mis tagavad kiire ja intuitiivse juurdepääsu teabe- ja meelelahutussüsteemile, kliimaseadmele ja vedrustuse funktsioonidele. Sisepinnad näevad välja ja tunduvad ka puudutades kvaliteetsed, pakkudes nii juhile kui ka kõikidele kaasreisijale heaolutunnet ja mugavust. Istmed asetsevad crossoverile omaselt kõrgel, seetõttu on sõidukisse sisenemine ja sealt väljumine lihtsam ja ka nähtavus parem. Lisavarustusena pakutav klaasist panoraamkatus laseb salongi rohkelt valgust ja lubab taevast imetleda. Opelile tüüpilise tippklassi mugavuse eest kannavad hoolt lisavarustusse kuuluvad AGR-sertifikaadiga ergonoomilised istmed ja rooli ning esi- ja tagaistmete soojendus.

Pikk, 2675 millimeetrine teljevahe aitab kaasa avarustunde loomisele ja võimaldab kuni viiel inimesel end selles kompaktklassi crossoveris mugavalt tunda. Rohkelt pagasit ja spordivarustust mahutava 514 kuni 1652 liitrise pakiruumiga uus Opeli crossover ei jää alla isegi äärmiselt mahukatele kompaktklassi universaalidele. Olenevalt varustustasemest pääseb pakiruumi sensoritega juhitava tagaluugi kaudu, mis avaneb ja sulgub automaatselt, kui selle all jalga viibutada.

Opelile tüüpiliselt saavad ka Grandland X-i juht ja kaasreisijad nautida tipptasemel ühilduvust tänu Android Autoga ja Apple CarPlayga ühilduvatele uue põlvkonna IntelliLinki süsteemidele ning personaalsele side- ja teenustesüsteemile OnStar koos ja uute teenustega nagu näiteks hotellitubade broneerimine[1] ja parkimiskoha otsimine[2]. Nutitelefone saab juhtmeta induktsioonlaadimise teel laadida. Muusikafännidele, kes soovivad kvaliteetset heli nautida, pakutakse kaheksa kõlari ja basskõlariga tippklassi Denon helisüsteemi.

 

 

[1] Läbi booking.com’i. Vajalik on e-maili aadress ja krediitkaart.

[2] Läbi Parkopedia

 

go.to.top.button